top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraARKADIUSZ PINDOR

Kiedy polisa na życie daje nam poczucie bezpieczeństwa?

Zaktualizowano: 9 sie 2023


Ubezpieczenie to nic innego jak pomoc finansowa w sytuacji, gdy z powodów losowych – śmierci, wypadku czy ciężkiej choroby jesteśmy zmuszeni zgromadzić czasem bardzo szybko ogromną sumę pieniędzy. Często po stracie najbliższej osoby szukamy pomocy u najbliższych, w banku – jednak te pieniądze trzeba kiedyś oddać. Dlatego zastanówmy się jak w takiej sytuacji może nas wesprzeć dobrze dobrana polisa na życie, czy możemy wybrać tylko te ryzyka, przed którymi w szczególności chcielibyśmy zabezpieczyć siebie i naszych najbliższych.

W codziennym stresie i zabieganiu rzadko myślimy o nieszczęśliwych wypadkach, które mogą uniemożliwić nam codzienne funkcjonowanie, pogorszyć życie naszych bliskich, gdy nas zabraknie, ale również mogą wymagać od nas długiego leczenia i rehabilitacji. Statystyki są nieubłagane. Polisa na życie zapewnia w takich przypadkach nam oraz najbliższym poczucie bezpieczeństwa i stabilną przyszłość. Gwarantuje środki finansowe na bieżące opłaty, na utrzymanie dotychczasowego standardu życia naszej rodziny.


Głównym zadaniem polisy jest ochrona naszego życia, dlatego w ofercie podstawowej znajduje się przede wszystkim wypłata świadczenia najbliższym w momencie śmierci osoby ubezpieczonej. Często są to środki, które pozwalają spłacić kredyt hipoteczny czy inne zobowiązania prywatne czy firmowe.

Nasza rodzina i bliscy dzięki takim świadczeniom nie muszą zmieniać diametralnie swojego życia. Czasem są to środki, które przeznaczamy na wychowanie i edukację naszych dzieci, żeby zagwarantować im lepszy start w dorosłość. A czasem z tych środków próbujemy po prostu przetrwać najgorszy czas w życiu rodziny kiedy kogoś zabraknie a my musimy nadal opłacać bieżące zobowiązania.


Polisa nie musi jednak zabezpieczać tylko ryzyka śmierci, czy nieszczęśliwego wypadku. Każdy z nas słyszał lub nawet miał w najbliższej rodzinie czy wśród przyjaciół osobę, której nagle informacja o poważnej, czasem nieuleczalnej chorobie przewróciła życie do góry nogami. To jest ten moment, kiedy w pierwszym odruchu zapewne każdy z nas chciałby pomóc. Ale dla chorego oznacza to początek walki z którą musi sobie poradzić. Temu ma właśnie służyć polisa na życie. Polisa ma nam dać poczucie, że nie jesteśmy zależni od pomocy innych, że możemy sobie sami poradzić z obciążeniami finansowymi, które mimo choroby nadal nas dotyczą. Ma nam dać finanse na czasochłonne i długie leczenie, czasem na jeszcze dłuższą rehabilitację, zanim wrócimy do pełni zdrowia. A czasami może po prostu pozwolić nam na przetrwać trudny czas, kiedy z powodu poważnej choroby nie możemy pracować.


Świadczenia z ubezpieczeń na życie to duże kwoty znacznie wyższe od zasiłku chorobowego – polisa może nam zagwarantować kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy jednorazowej wypłaty. A co w przypadku, gdy jesteśmy przedsiębiorcami? Musimy liczyć na nasze oszczędności zgromadzone do tej pory. Zamiast przeznaczyć je na podróże, dodatkowe zajęcia dzieci, czy nasze hobby – trzeba je w takim momencie przeznaczyć na leczenie. Czy musimy z tego rezygnować?


W naszych czasach kiedy poważne zachorowania zbierają większe żniwa niż wypadki komunikacyjne - taki jednorazowy solidny zastrzyk finansowy z polisy może nas bardzo konkretnie wesprzeć. W ciągu ostatnich lat towarzystwa ubezpieczeniowe skutecznie dostosowały się do zmieniających się czasów i do naszych potrzeb tworząc polisy ubezpieczeniowe, które zabezpieczają nie tylko nasze zobowiązania finansowe typu kredyty hipoteczne, ale które pomagają skutecznie leczyć się. Dobrze skonstruowane polisy obejmują coraz szerszą gamę poważnych zachorowań typu: udar mózgu, zawał

serca, choroby Alzheimera, Parkinsona, czy stwardnienie rozsiane, śpiączkę, zapalenie mózgu.

Do szczególnego przemyślenia powinny skłonić nas ostatnie doniesienia WHO. Nowotwory to główna przyczyna zgonów na świecie. W 1990 roku zdiagnozowano w Polsce ponad 83 tys. nowotworów, a w roku 2015 aż 163 tys., z czego zanotowano 100 tys. zgonów. Możemy się przed tym uchronić dzięki możliwościom podjęcia wczesnego specjalistycznego leczenia. A pomóc nam mają właśnie środki finansowe z polisy obejmującej ryzyka nowotworowe.

Polisy nowotworowe specjalizują się w pomocy właśnie w takich ciężkich sytuacjach życiowych. Świadczenia otrzymuje się w momencie zachorowania zarówno na nowotwory niezłośliwe, jak i nowotwory złośliwe. W trakcie rozpoczęcia leczenia w oparciu o polisę środki finansowe z niej pomagają nam walczyć wszelkimi sposobami z o powrót do zdrowia – ułatwiają– chemioterapię, radioterapię, operację usunięcia nowotworu. Pozwalają zapewnić wyższą jakość leczenia, przyspieszają dostęp do najnowszych światowych metod leczenia i terapii. Dzięki dobrze skonstruowanej polisie możemy uzyskać dostęp do światowych specjalistów, którzy wydadzą opinię medyczną i pokierują naszą choroba tak, żeby zgodnie z najnowszymi osiągnięciami medycyny dać jak największe szanse na całkowite wyleczenia.

Dlatego tak ważne jest, żeby wybrać dla siebie taką polisę na życie, która obejmie te ryzyka, których najbardziej się obawiamy i przed konsekwencjami których chcemy uchronić naszych najbliższych.Arkadiusz Pindor

22 wyświetlenia0 komentarzy

Comentários


bottom of page